Kobiecy blog strażacki / STRAŻ POŻARNA.


Po przerwie oraz po wielu blogach postanowiłam, że założę jedynego bloga o mojej ukochanej i zarazem wielkiej pasji, jakim jest straż pożarna.


Blog będzie poświęcony straży pożarnej oraz pierwszej pomocy. Na blogu znajdziecie ciekawe porady, które mogą przydać się każdemu. Również chce pokazać fotografię oraz fotorelacje z miejsc, imprez związanych ze strażą pożarną i nie tylko. Chce również na blogu pokazać Wam świat ratownictwa i ludzi z tym związanych. Również chce pokazać, że kobieta również może działać w straży pożarnej.

CO JEST STRAŻ POŻARNA :
Jest to formacja zajmującą się walką z pożarami, ale i zagrożeniami dla zdrowia, życia ludzi, jak i zwierząt, a także zagrożeniami czyjegoś dobytku i ogólnie środowiska naturalnego. Ponadto do zadań straży należy usuwanie skutków klęsk żywiołowych i katastrof. Do zadań specjalistycznych wykonywanych przez straż pożarną należy ratownictwo: ekologiczno-biologiczna, medyczne, techniczne, wodne oraz wysokościowe. Najstarszym oddziałem wyspecjalizowanym w gaszeniu pożarów byli rzymscy Vigiles, którzy funkcjonowali w 6 r. n.e. Andrzej Modrzewski jako pierwszy opracował zasady pożarnictwa. Pierwszą zawodową strażą pożarną w Polsce powołał Franciszek Bieliński, a odbyło się to 5 lutego 1752 roku. W 1805 r. istniała grupa pożarowa, która znajdowała się Wolborzu.
Rodzaje straży pożarnej:
– PSP: Państwowa Straż Pożarna – OSP: Ochotnicza Straż Pożarna – WSP: Wojskowa Straż Pożarna – ZSP: Zakładowa Straż Pożarna,
– LSP: Lotniskowa Straż Pożarna.
W Polsce funkcjonują również szkoły pożarnicze: Szkoła Główna Służby Państwowej Straży Pożarnej, Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej, Szkoła Aspirantów Straży Pożarnej, Szkoła Podoficerska Straży Pożarnej.

3 thoughts on “Kobiecy blog strażacki / STRAŻ POŻARNA.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s